на Кина Фабрика и производители на машина за сечење филмови за растегнување |Фангјонг
Мобилен/Whatsapp/Wechat/Телеграма:+86 18858875050   Е-пошта: fangyongmachine@gmail.com

Машина за сечење филмови за растегнување

Краток опис:


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Спецификација:

Модел

LJ500

Максимална ширина на торбата

120 мм

Максимална должина на торбата

200-1000 мм

Погоден материјал

LDPE, HDPE и рециклира материјал

Дебелина на материјалот

10-50 мм по слој

Максимална ширина на одмотување

240 мм

Максимален дијаметар на одмотување

Φ800 mm

Брзина на правење кеси

150*2 парчиња/мин

Тип на промена на ролната наназад

Автоматски

Количина на вреќичка за премотување наназад

Максимум 30 парчиња

Дијаметар на ролна наназад

150 мм

Машинска моќност

20 kw

Потрошувачка на воздух

5 КС

Тежина

3000 кг

Димензија

6200mm×2240mm×1200mm

 

Апликација:

Оваа машина може да направи вреќи за ѓубре без јадро во ролни

Карактеристика:

1.Двојно одмотување, секое одмотување механичко вратило контролирано со магнетна сопирачка во прав 5kg, автоматско полнење
2.Секое хранење на материјал контролирано со инвертер мотор
3. Надвор на материјал контролиран од инвертер мотор
4.Материјална должина контролирана од серво мотор
5. Топлинско запечатување и перфорација се контролираат со инвертер мотор
6.Опремен со уред за ладење на воздухот
7. Уред за премотување на типот на ротација со двојно вратило, автоматска промена на ролна
8. Две вратило за премотување управувано од два инвертер мотор
9.PLC + екран на допир со практично ракување, можеме да ја поставиме брзината на машината, бројот на метар и должината на торбата
10. Целата машина има 2 комплети серво мотор, 9 комплети инвертер мотор, 2 комплети чекор мотор и 2 комплети PLC

Примерок од кеса за ѓубре

1669945548266

Детален опис на машината

1669945861307

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја