на Кина WF1600 Фабрика за неткаени машини за сечење и производители |Фангјонг
Мобилен/Whatsapp/Wechat/Телеграма:+86 18858875050   Е-пошта: fangyongmachine@gmail.com

WF1600 Неткаен машина за сечење

Краток опис:


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Спецификација:

Модел

FYCS800

Максимална ширина на торбата

700 мм

Максимална висина на торбата

650 мм

Погоден материјал

LDPE, HDPE и рециклира материјал

Дебелина на материјалот

10-50 мм по слој

Максимална ширина на одмотување

700 мм

Максимален дијаметар на одмотување

Φ700 мм

Максимална ширина на последната ролна

220 мм

Дијаметар на финална ролна

60 мм

Брзина на правење кеси

100 парчиња/мин

Тип на промена на ролната наназад

Автоматски

Количина на вреќичка за премотување наназад

Максимум 30 парчиња

Нацртајте ширина на лента

50мм, по пресекот е 25мм

Нацртајте дијаметар на лента

600 мм

Машинска моќност

20 kw

Потрошувачка на воздух

5 КС

Тежина

3000 кг

Димензија

10400mm×1700mm×1800mm

Карактеристика:

1.Одвиткување на воздушното вратило се контролира со магнетна сопирачка во прав
2. Две воздушни вратила за премотување назад се контролираат со две спојки на сопирачките
3.Одвиткајте го EPC уредот за да спречите движење на материјалот лево или десно
4. Главниот мотор е инвертер мотор
5. Опремен е со рамно сечило или ротирачко сечило
6. Машината е инсталирана со дувалка за да се издува отпадниот раб далеку.
7.Премотајте го ролерот за притискање наназад направете ролна за премотување порамномерно и уредно.

Примерок слика

1669945040117

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја