на Кина ZUB400-600 Фабрика и производители на центар за запечатување центар за запечатување кеси за правење машина |Фангјонг
Мобилен/Whatsapp/Wechat/Телеграма:+86 18858875050   Е-пошта: fangyongmachine@gmail.com

ZUB400-600 Машина за правење торби за запечатување центар за запечатување со три страни

Краток опис:


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Апликација:

Оваа машина е погодна за изработка на 3 странично запечатувачко и централно запечатувачко вреќа со материјал пластика-пластика, пластична хартија, ламинирана хартија-хартија.

Карактеристика:

1. Контрола на PLC на целата машина со екран на допир што е погодно за работа

2. Откачете ја контролата на постојана напнатост, EPC уред

3. Систем за контрола на влечење на материјал со три серво мотор

4. Контрола на моторот со инвертер за заптивање нагоре-надолу

5. PID за прилагодување на температурата на шипката за запечатување, автоматска контрола, поставена од интерфејсот човек-машина.

6. Пневматски уред за автоматско удирање, сечење и автоматско премотување назад, статичен елиминатор

7. Прилагодување на температурата: 0-300℃

8. Количеството и серијата се акумулираат автоматски, претходно поставеното е достапно.

9. Методот на работа е со контрола на фиксација на должина или следење на фотоелементи.

10. Удирањето може да се постави како континуирано, интервал или стоп, времето на удирање може да биде претходно поставено.

11. Хранење со прескокнување на материјал: 1-6 пати достапно

12. Достапна е функцијата за пренесување на серии, количината на серија може да се постави однапред.

жу (4)

жу (3)

Спецификација:

Модел ZUB400 ZUB500 ZUB600
Максимална ширина на материјалот 850 мм 1050 мм 1250 мм
Максимален дијаметар на ролна 600 мм 600 мм 600 мм
Брзина на правење кеси 150 парчиња/мин 150 парчиња/мин 150 парчиња/мин
Максимална линеарна брзина 35м/мин 35м/мин 35м/мин
Вкупна моќност 45 KW 50 KW 55 KW
Тежина 5000 кг 5500 кг 6000 кг
Димензија 10500*1750*1870мм 10500*1850*1870мм 10500*1950*1870мм

ТорбаПример:

жу (5) жу (6)


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја